8-single-default.jpg

Diabeł tkwi w szczegółach – powiedzenie to od dawna ma zastosowanie w modzie. Jakkolwiek nie zmieniałyby się trendy w stylizacjach czy ubraniach – większość stylistów wychodzi z założenia, że to dodatki grają najistotniejszą rolę, dopełniając charakteru stylizacji. Dlatego poza ubiorem, warto zwrócić baczną uwagę na buty, apaszki, biżuterię czy torebkę – tym ostatnim elementem właśnie, zajmiemy się w niniejszym artykule.

Pod lupę weźmiemy dzisiaj kopertówki – czyli małe torebki, które chętnie zabieramy na zabawę, czy wieczorny spacer – innymi słowy, przydają się wtedy, kiedy potrzebujemy miejsca do schowania kluczy, portfela oraz telefonu (i niczego więcej). Poniżej podpowiadamy jak i do czego dobrać odpowiednią kopertówkę.

Torebka z brokatem

Wyrazista kopertówka, brokatowa i błyszcząca, to doskonałe uzupełnienie stylizacji na imprezę karnawałową czy wesele – pod jednym warunkiem – sukienka powinna być matowa, w jednym kolorze (czarny, szary itd.) bez żadnych dodatkowych ozdób (jak cekiny czy pasek opinający sukienkę – chyba, że pasek ten jest zrobiony z dokładnie tego samego materiału co torebka).

Gdybyśmy wybrały do błyszczącej torebki połyskliwą sukienkę, mogłybyśmy doprowadzić do nieco kiczowatego efektu. Matowa sukienka w jednym kolorze może jednakże nadrabiać krojem – falbaniasty dół sukienki czy bufiaste rękawy będą właściwym wyborem. Dobierając do stylizacji biżuterię pamiętajmy, by była ona w takim samym kolorze co brokat na torebce – jeżeli brokat jest koloru złotego – pod żadnym pozorem nie wolno nam założyć biżuterii srebrnej – i na odwrót. Złoty do złotego; srebrny do srebrnego – oto połączenie idealne.

 

Kopertówka o wyrazistym kolorze

Kolejną inspirację stanowi grupa kopertówek zwracająca uwagę wyrazistym, jaskrawym kolorem: zielonym, czerwonym, żółtym, różowym itd. Jak to mogłoby wyglądać w praktyce? Przykładem może być tako oto stylizacja: wzorzysta bluzka, na której dominuje stonowany kolor żółty, do niej białe dżinsy i tegoż samego koloru marynarka – taki look zdecydowanie powinna podkreślić torebka w wyrazistym, błyszczącym cytrynowym lub limonkowym kolorze. Byłby to look idealny na ciepły, letni dzień lub wieczór.

 

Torebka w konkretnym stylu

Modne kopertówki to także torebki, które swoim wyglądem nawiązują do konkretnego stylu ubrania. Charakterystycznym przykładem będą – jak się zapewne domyślacie – kopertówki z rockowym pazurem. Najmodniejsze z nich to torebki pudełkowe z nitami – znane zapewne większości Pań. Taką torebkę bez skrępowania warto zabrać ze sobą na rockową imprezę gdzie obowiązują metalowe dodatki – ćwieki, sprzączki przy butach i inne.

 

Akcesoria neutralne

Jeżeli jednak stawiamy na błyszczące czy bardziej szalone ubranie to z kolei nasze dodatki powinny być stonowane – wybierajmy wtedy kopertówki w delikatnych pastelowych odcieniach, lub w neutralnych kolorach. Podobnie z biżuterią i innymi akcesoriami – jeżeli już sam strój zaprojektowany jest w taki sposób, by zwracać uwagę, ograniczmy dodatki do minimum – unikajmy ciężkiej błyszczącej biżuterii i innych ozdób. Nadmierna ilość błyskotek może doprowadzić do przerostu formy nad treścią – od czego należy stronić, zwłaszcza w modzie.

The product has been added to the basket.