11-single-default.jpg

Niemal nieprzerwanie od dwóch dekad funkcjonuje moda na styl vintage. Polega on na ubieraniu się w rzeczy z innej epoki, lub na inną epokę stylizowanych. Vintage jest niezwykle popularny wśród gwiazd. W tym stylu nosi się Dita von Teese, Lana del Rey czy nawet sama Lady Gaga. Oczywiście każda z tych pań przyjęła wizerunek stylizowany na inną dekadę! I tak Dita preferuje styl lat 40 i 50, Lana widocznie fascynuje się latami 60, a Lady Gaga ma słabość do lat 80 i 90. Przykładów gwiazd zafascynowanych ubraniami z dawnych epok, można mnożyć i mnożyć. Ubierają się w ten sposób nie tylko piosenkarki, ale także aktorki i celebrytki.

Nosząc ubrania vintage bez problemu można wyrazić siebie. Trzeba jednak być konsekwentnym w doborze strojów, by nie wyglądać na zwykłego przebierańca. Najlepiej w jednej stylizacji nie mieszać ubrań z różnych dekad. Trzeba też pilnować by nie wyglądać w vintage ubraniach tanio, niczym prosto z lumpeksu. Niestety czasami się to zdarza, zwłaszcza paniom, które noszą oryginalne kreacje sprzed dekad.

Jednak zdecydowanym plusem tego stylu jest zdecydowanie możliwość wyróżnienia się z tłumu w sposób szczególnie wysublimowany. W żadnym innym stylu nie będziesz się czuła bardziej glamour, jak właśnie w stylu vintage. Doda on tobie mnóstwo szyku i kobiecości, tak samo jak dodał go chociażby Dicie von Teese. Ta kobieta jest żywym dowodem tezy, jak cię widzą tak cię piszą.

Case study: Dita von Teese

Dita von Teese zawodowo zajmuje się burleską, czyli zmysłowym tańcem erotycznym, podczas którego zrzuca z siebie ubranie. Robi to w swoim stylu, czyli niczym pin-up girl z lat 40 i 50. Jej pokazom towarzyszy specjalna muzyka, a jej stroje przyciągają uwagę ilością połyskujących kryształów czy cekinów. Często na swoich występach kąpie się w wielkim kieliszku wypełnionym Martini.

I pomimo tego, iż jej głównym zajęciem jest rozbieranie się, to znana jest przede wszystkim ze swojego stylu. Pokazy na których pozbywa się swoich ubrań nie sprawiają wrażenia tanich, a ludzie którzy w nich uczestniczyli porównywali je do broadwayowskich rewii. Dita to zdecydowanie ikona stylu.

Może o tym świadczyć chociażby fakt, iż jest ona wielką muzą wielu projektantów i co roku zajmuje wysokie miejsca w rankingach najlepiej ubranych kobiet. Jak już zostało wspomniane, to współczesna pin-up girl, która doskonale czuje się ze swoim wizerunkiem totalnie odbiegającym od obecnie promowanego wzorca piękna. Jej styl, styl vintage sprawia, że wydobyta zostaje z niej pełnia kobiecości. Nikt nie postrzega ją jako striptizerki, raczej jako w pełni świadomą swojego ciała kobietę, która się go nie wstydzi.

Dita jest dowodem na to, że styl vintage daje efekt glamour, tak często pożądany wśród dziewczyn. Jeżeli chcesz mieć klasę i odznaczać się szykiem, zacznij nosić się klasycznie. W swoich stylizacjach wybieraj ponadczasowe kolory, takie jak: czerwień czy czerń. Dzięki temu zawsze będziesz wyglądać doskonale.

The product has been added to the basket.